Pohádka :D

28. února 2011 v 20:04 | Kájuš |  Vše možné
Ahojky,
takže rohodla jsem se že sem napíšu takovou jednu pohádku,no spíš přepíšu :D Bráchova přítelkyně mi poradila text na jednu soutěž :D

Jak se Huňáč a Fuňáč šeredně spletli

Huňáč a fuňáč jsou velcí čtenáři pohádek. Pohádkami josu přímo posedlí. Doma v pelechu už mají dvanáct knížek pohádek a to je teda na zajíce opravdu velice hodně. Čtou si je nahlas. V ponděl,ve středu a v pátek předčítá Huňáč,v úterý,ve čtvrtek a v sobotu Fuňáč. V neděli chodí do kina. Onehdy byli na Dlouhém,Širokém a Bystrozrakém . A ukrutně se jim to líbilo.
,, Zahrajeme si na Dlouhého,Širokého a Bystrozrakého," navrhl jendou Fuňáč.
,,Já budu Dlouhý a ty Široký"
,,No jo," povídá Huňáč, ,, ale kdo bude Bystrozraký? "
No jo,kdo? Sedli si a dumali. Dali hlavy dohromady, až na to přišli. V lese nad strání bydlí rys ostrovid. Vydali se teda za ním.
,,To bude síla,Huňáči" pochvaloval si cestou Fuňáč.
,,To si piš," přizvukoval Huňáč.
Oba byli nedočkavostí celí bez sebe.Pískali si a skákali do kroku na třetí dobu. Rys zrovna seděl na stromě a koukal na ně,jako kdyby spadl z višně.Pizdravili a hned mu vyklopili,o co kráčí.
,,To bude síla,Ryse"
,,To bude perfekt viď, " volali na něj. Jenže ouha. Šeredně se spletli. Netušili totiž,že týden předtím přišla do rysí školy obvadní doktorka,normální kontrola zdravotního stavu,jak se to vude na školách dělá,a zjistila strašnou věc. Rys ostrovid bude nosit brýle, Předepsala mu rovnou osm dioptrií.Pochopitelně,že se ve třídě všichni hrozně řechtali.Rysa to dost štvalo.vylezl na strom a s nikým nemluvil.A teď ti dva usmrkanci. Kdo jim to prozradil? Hrozně se rozčílil.
A to už se žene za zajíci. Ti jsou samozřejmě v první chvilí perplex,neboli mírně šokovaní,ale protože vidí,že jde o holý život zaječí,vykašlou se na nějaké pohádky a zdvořilosti,dají tlapy na ramena a pádí horem pádem z lesa.
Rys za nimi.Naštěstí to s těma očima u něho je fakt vážné,osm dioptrií je osm dioptrií,neuběhl ani padesát metrů a v plné rychlosti napálil do stromu. Slepýš jeden! Než se trochu zmátořil,zájíci šťastně doběhli do pelechu.
,,To mi tedy pověz,co má proti pohádkam" funěl Huňáč.
,,Fakt nevím, " odpovídá Fuňáč , ,, některá zvířata jsou hrozně zaostalá.Nevidí si na špičku nosu. "

Omlouvám se za chyby a tohle opravdu doporučuji za text na češtinu když po vás budou chtít :) je to lehce zapamatovatelné,až an ty jména ale jinak super text :) a kdyby chtěl někdo poradit jak tam mám recitovat ten text stačí napsat na email : adamlambert-fans@seznam.cz
Vypíšu vám kde má v hlasu vyznít radost atédé
nebo si to prostě najděte a naučte se to podle Nohavici :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama